astroloģiskais horoskops

Auns • Vērsis • Dvīņi • Vēzis • Lauva • Jaunava • Svari • Skorpions • Strēlnieks • Mežāzis • Ūdensvīrs • Zivis

 

Astroloģija (grieķu: astron - „zvaigzne” + logos - „mācība”) ir mācība par cilvēka likteņa un dažādu notikumu pareģošanu pēc debess spīdekļu stāvokļa. Astrologi  uzskata, ka debess ķermeņu kustība un citas kosmiskas parādības ietekmē lietu stāvokli uz Zemes – sekojoši- zinot debess spīdekļu stāvokli cilvēka dzimšanas brīdī ir iespējams pareģot viņa nākotni.

 

Zodiaka zvaigznājs jeb  "zvēru riņķis" (no grieķu valodas "zodiakos" + "kyklos") ir 16 grādu plata josla pie debess sfēras (8 grādi uz katru pusi no ekliptikas) kurā atrodas 12 zodiaka zvaigznāji un iezīmē Saules gada laika veikto šķietamo apriņķošanu ap zemi .

 

Horoskops (no grieķu valodas: laiks + skatīties) ir shēma, kas debess sfērā attēlo mitoloģisko planētu, Saules un Mēness stāvokli konkrētā laikā. Šo shēmu izmanto, lai noteiktu cilvēku īpašības un pareģotu nākotni gan katra konkrētā cilvēka dzīvē, gan arī apkārtējā pasaulē. Tika uzskatīts, ka cilvēka vai jebkura cita objekta vai pasākuma dzimšana/radīšana/uzsākšana ir Mikrokosma dzimšana, kurš iemieso sevī Makrokosma momentālo stāvokli šajā konkrētajā brīdī un kuru var atspoguļot horoskops (debess ķermeņu stāvoklis dzimšanas laikā un vietā). Tāpēc pēc saules, planētu un zvaigžņu (t.i., Makrokosma) izvietojuma ir iespējams prognozēt Mikrokosma (cilvēka vai objekta vai pasākuma) dabu un attīstības tendences. Mūsdienu astroloģijas pamatā ir ideja par pasaules attīstības cikliskumu un astrologi mēģina noskaidrot šī cikliskuma likumsakarības, kas ideālā gadījumā palīdzētu izraudzīt labvēlīgu laiku kādam pasākumam, rast atbildes uz jautājumiem un pareģot gan konkrētu indivīdu likteni, gan vispārīgu notikumu attīstību.

 

Babilonijā Asīrijā un citās senās zemēs senie cilvēki pielūdza debess spīdekļus. Zvaigzņu nosaukumi tikai saistīti ar mirušo dievu dvēselēm.

Senajā Ēģiptē priesteri vienlaicīgi bija gan astronomi gan meteorologi kuru pienākumos viens no galvenajiem bija laikus paziņot par Nīlas plūdu sākšanos, kas ēģiptiešiem pēc būtības bija dzīvības vai nāves jautājums. Vecākā zināmā zvaigžņu karte Senajā Ēģiptē parādījās 1534. gadā p.m.e. 

 

Tiek uzskatīts, ka astroloģijas zināšanas Eiropā ir nonākušas no Grieķijas, kuras astrologi tās savukārt ieguvuši no Ēģiptes un Babilonijas kad tās abas iekaroja grieķis (maķedonietis) Aleksandrs Lielais..

 

Planētu nosaukumi galvenokārt ir seno grieķu un romiešu dievību vārdi. Sākotnēji Eiropā astrologi galvenokārt apkalpoja valdniekus un citus pasaules varenos, kuri interesējās par dažādu pasākumu ka piemēram karu, ekspedīciju un arī mīlas dēku vēlamo uzsākšanas datumu, kas garantētu to veiksmi. Liela loma astroloģijas attīstībā bija arī cilvēku vēlmei ieskatīties nākotnē – „kas ir nolemts", "kas ir ierakstīts liktenī". Senatnē cilvēku dzīve bija stingri pakļauta dažādām normām – pienākumiem pret ģimeni un valsti un īpaši reliģiskām normām. Šīs normas arī pēc būtības veidoja astroloģiskas interpretācijas likumsakarības.

 

 

Lai saņemtu savu 2019.gada horoskopu uzspiediet uz pogas: “Nosūtīt manu 2019. gada horoskopu uz e-pastu” - atvērsies pieteikuma forma - aizpildiet to un uzspiediet uz pogas: “Nosūtīt Horoskopu uz manu e-pasta adresi”. Ja pieteikums būs veikts no sadaļas “Astroloģiskais horoskops” - Jums tiks nosūtīts Jūsu Astroloģiskais horoskops 2019. gadam, ja pieteikums būs veikts no sadaļas “Ķīniešu horoskops” - Jums tiks nosūtīts Jūsu Ķīniešu horoskops utt.

 

Tādā veidā Jūs varat salīdzināt dažādu horoskopu sistēmu prognozes un iegūt pilnīgāku priekšstatu par to, kas Jūs sagaida 2019. gadā.