ķīniešu horoskops

Žurka • Vērsis • Tīģeris • Trusis/Kaķis • Pūķis • Čūska • Zirgs • Kaza • Mērkaķis • Gailis • Suns • Cūka

 

Ķīniešu laika skaitīšanas sistēma ir ar vairāk kā 3000 gadu ilgu vēsturi – tā ir radusies ilgi pirms Eiropā parādījās pirmie astroloģijas aizmetņi. Senie ķīnieši ļoti nopietni studēja astronomiju – ir pat aprakstīts gadījums, ka Imperators Čung Kangs ir licis nocirst galvas vairākiem priesteriem, jo viņi neesot spējuši paredzēt saules aptumsumu. Mūsdienu astronomi ziņas par sen pagātnē notikušiem saules un mēnes aptumsumiem, komētām un citām debess parādībā iegūs tieši no seno Ķīnas astronomu traktātiem. Pirmo zvaigžņu katalogu Ķīniešu astronomi sastādīja par 100 gadiem ātrāk nekā to izdarīja Ēģiptē.

 

Pirmā gadi tūkstoša pirms mūsu ēras sākumā Ķīnas astronomi jau zināja ka gadu nevar precīzi sadalīt vienādā mēnešu skaitā. Mēnes ilgums, pamatojoties uz Mēness fāžu maiņu, tika noteikts kā 29½ diennaktis - bet gada ilgums, pamatojoties uz Saules kustību debess jumā kā 365¼ diennaktis. Rezultātā radās Ķīniešu Mēness-saules kalendārs, kurā gads sakrita ar Saules gadu, bet mēnesis ar Mēnes mēnesi.

 

Atšķirībā no astroloģijas, kas nodarbojas ar pareģošanu, par pamatu ņemot Saules, planētu un zvaigžņu stāvokli – ķīniešu horoskops tiek sastādīts par pamatu ņemot 12 gadu ciklu. Katram gadam 12 gadu ciklā ir dots konkrēta dzīvnieka vārds. Austrumos ir plaši izplatīts viedoklis, ka katrs no šiem 12 dzīvniekiem apvelta viņa gadā dzimušos cilvēkus ar konkrētām īpašībām un rakstura iezīmēm. Piemēram – Mērkaķa gadā dzimušajiem ir lemts kļūt par veikliem, tomēr ne pārāk godīgiem darījumu cilvēkiem, Čūskas gadā dzimušajiem ir raksturīga dzīves gudrība, Suņa gadā dzimušie ir nemierīgi un tic ideāliem utt.

 

Saskaņā ar leģendu šie 12 dzīvnieki reiz atnāca pie Budas sagaidīt jauno gadu. Buda uz svētkiem esot aicinājis simtiem dažādu dzīvnieku, bet ieradušies esot tikai žurka, vērsis, tīģeris, kaķis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, mērkaķis, gailis, suns un cūka – 12 dzīvnieki – 12 mēneši – 12 gadi. Šis dalījums ir ļoti skaidrs, vienīgi katra 12 gadu cikla beigās parādās 13 mēnesis, kas pie mums ir pazīstams ar nosaukumu: „Zilais mēnesis”. Līdz ar to Ķīniešu jaunais gads nesākas vienmēr vienā un tajā pašā dienā – bet katru gadu citā datumā, laika periodā no 20. janvāra līdz 20. februārim.

 

Vairums eiropiešu Zodiaka zīmes un ar tām saistītos pareģojumus (horoskopus) uztver vairāk kā izklaidi. Austrumos pret savu horoskopu izturas ļoti nopietni. Piedzimt pūķa gadā austrumos ir skaitās vislabāk, jo pūķi dzimst „zem veiksmes zīmes”. 1988. gadā - pēdējā pūķa gadā ļoti daudz ķīniešu ģimeņu pat pakļāva sevi nopietniem riskiem (pārkāpa Ķīnā esošo likumu, kas aizliedz dzemdēt vairāk par vienu bērnu ģimenē) – lai tikai tiem piedzimtu dēls – Pūķis.

 

Tīģerim ir raksturīga nepastāvība un tāpēc pirms 1986. gada iestāšanās visā Ķīnā bija milzīgas rindas laulību reģistrēšanai – lai tikai nesāktu ģimenes dzīvi gadā, kas tai sola nepastāvību.

 

Ķīnieši tic, ka cilvēka horoskopa zīme ietekmē ne tikai viņa fiziskos dotumus un raksturu, bet arī likteni – tāpēc Ķīnā īpaši interesējas kā katrs konkrētais gads ietekmēs zem citas zīmes dzimušo likteni.

 

 

 

 

Lai saņemtu savu 2019. gada horoskopu uzspiediet uz pogas: “Nosūtīt manu 2019. gada horoskopu uz e-pastu” - atvērsies pieteikuma forma - aizpildiet to un uzspiediet uz pogas: “Nosūtīt Horoskopu uz manu e-pasta adresi”. Ja pieteikums būs veikts no sadaļas “Astroloģiskais horoskops” - Jums tiks nosūtīts Jūsu Astroloģiskais horoskops 2019. gadam, ja pieteikums būs veikts no sadaļas “Ķīniešu horoskops” - Jums tiks nosūtīts Jūsu Ķīniešu horoskops utt.

 

Tādā veidā Jūs varat salīdzināt dažādu horoskopu sistēmu prognozes un iegūt pilnīgāku priekšstatu par to, kas Jūs sagaida 2019. gadā.